Buzdolabı Servisi için lütfen şehir seçin.

Buzdolabı Servisi

Buzdolabı Servisi Arayın, Hemen Geliriz! #1. Kalite Hizmet 1 Yıl Garanti En Yakın Servis %100 Güvenilir Hızlı, Hesaplı, Kaliteli Hizmet Hijyen Kurallarına Uygun Kesin Çözüm

 Buzdolabı Servisi

İçindekiler

Evlerimizin vazgeçilmezi buzdolapları buhar sıkıştırma yöntemiyle çalışan, gıdaların soğuk tutularak uzun zaman muhafaza edilmesini sağlayan soğutma makinesidir. Soğutmanın amacı kapalı bir mahalde, çevre sıcaklığının altında sıcaklıklar elde etmek ve bu düşük sıcaklığı sürekli olarak muhafaza etmektir. Ancak ısı sıcaktan soğuğa kendiliğinden akarken, tersine akış kendi kendine olmaz. İki sistem arasındaki dengeyi bozabilmek için enerji gereklidir. Günümüzde bu iş soğutucu makineler tarafından gerçekleştirilir. Soğutucu makineler çalışma prensiplerine ve çalıştıkları sıcaklık aralığına göre sınıflandırılırlar. Buzdolapları ise soğutucu makinelerin evlerde kullanılan tipidir. Soğutucular da yani buzdolaplarında arızalar meydana geldiği zaman Buzdolabı Servisi ile iletişime geçin.

Buzdolabı Tamir Servisi

Buzdolabı soğutmuyor, çalışmıyor gibi birçok buzdolabı problemlerinin çözümlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu arızaları ve nedenlerini öğrendikten sonra buzdolabı arızaların giderilmesi için mutlaka buzdolabı teknik destek almanız gereklidir

 • Soğutmuyor
 • Çok gürültülü çalışıyor
 • Buzlanma yapıyor
 • Sigorta attırıyor
 • Çok ısınması
 • Dondurmuyor
 • Çalışmıyor
 • Buhar çıkıyor
 • Soğutmuyor
 • Koku yapıyor
 • Anakart arızası

Bu ya da bunun gibi arızalarla karşılaştıysanız web sitemizi kullanarak ulaşabileceğiniz ustalarımız arızayı ortadan kaldıracaktır. Buzdolabı Tamir Servisi ile iletişime geçerek bu arızaların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Buzdolabı Teknik Servisi

Buzdolabında en sık karşılaşılan arıza soğutmamasıdır. Bunun için araştırmalara başlamadan önce bilgi sahibi olmanız gereken konular var. Örneğin evdeki elektrik şebekesinde ani gidip gelmeler varsa buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar kendini aşırı akımlara karşı korumaya almak için motoru durdurabilir. Bu durumda motor kilitlendiği için içinde belli bir ısı vardır. Bu aşamada yapılması gereken ilk şey motor ısısı kontrol edilip, sıcaksa buzdolabının fişinin çekilmesi olacaktır. Soğuduktan sonra fişe takılarak tekrar çalıştırılan buzdolabınızı belirli bir süre takip ederek tekrar ısınıp ısınmadığını denetlemelisiniz. Bazı durumlarda ise buzdolabının alt tarafında karlanır. Bu, radyatörün artık işlevini yerine getirmediği anlamına gelir ki burada arızanın kaynağının bulunup bir an önce çözüme kavuşturulması gerekir. Buzdolabınız soğutma yapmıyorsa web sitemizi kullanarak mutlaka bir buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçerek bu sorunu ortadan kaldırmalısınız.

Buzdolabı Tamircisi

Buzdolaplarında su akıtma problemi genel olarak yemeklerin sıcak konmasından kaynaklanır. Yani diğer bir ifade ile yiyecekler buzdolabına çok sıcak ya da çok soğuk yerleştirilmemelidir. Aksi takdirde buzdolabının iç kısmı üzerinden terleme ile beraber su akıtma durumu ortaya çıkar. Eğer arka duvarlarda ayrıca karlanma veya buzlanma gibi durum meydana gelmiş ise, kar-buz eritme işleminin mutlaka yapılması gerekmektedir. Tabii yemekler belli bir süre boyunca soğuması için dışarıda bekletilmeli ve buna bağlı olarak buzdolaplarına yerleştirilmelidir. Buzdolabınız su akıtıyor ve durduramıyorsanız web sitemiz üzerinden ulaşacağınız ustalarımız size yardım edecektir.

Buzdolabının yeteri kadar temizlenmemiş olması, yemek bulaşıkları, çürümeye başlamış meyveler, bozulmaya başlamış yiyecekler, buzdolabının arkasında biriken kirli su, yeterli olmayan hava filtresi gibi birçok etken buzdolabında kötü kokuların oluşmasına neden olan etkenlerdendir. Neyse ki çözümleri oldukça basittir. Bu sorunu çözmek için web sitemizi kullanarak buzdolabı tamircisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Buzdolabı Yetkili Servis 

Buzdolabı motoru yedi yaş ve üstündeki buzdolaplarında genelde alt tarafta bulunur. Dış fan ise, buzdolabının en altında, direkt motorun altında konumlandırılır. Bu modellerde fan, yere yakın olduğu için çok çabuk bozulabilir. Dış fanın bozulmasıyla radyatör fazlasıyla ısınır. Radyatör yedi yaş ve üstü buzdolaplarında genelde korumalı ama açık bir şekilde arkada olduğu için duvarda renk değişimi meydana gelir. Bu arıza, iki şekilde oluşur:

 • Fanlardan birinin ya da ikisinin de hiç çalışmaması
 • Fanların yavaş, aksak çalışması

Dış fanın hiç çalışmadığı durumlarda buzdolabı motoru yanar. Motor için ısı, önemli bir sorundur ve genelde tamiratı mümkün olmaz. Motorun hemen yanması söz konusu değildir. Motorun yanmasına kadar buzdolabında soğuma durur, buzdolabında koku oluşur. Böyle durumlarda buzdolabının fişi çekin, buzdolabı yakın bulunduğu duvarlardan uzaklaştırın. Buzdolabında fan yavaş çalışıyorsa bu arızayı hissetmek kolay değildir. Ama genelde buzdolabının arka tarafındaki soğukluk ile öndeki soğukluk aynı değildir. Hatta bazı modellerde arka taraftaki yiyeceklerde buzlanma, öndekilerde bozulma meydana gelebilir. Eğer buzdolabınızdaki soğumanın dengeli dağılmadığını hissederseniz bunun nedeni büyük ihtimalle fandır. Buzdolabı yetkili servis, fanı tamir ederek ya da orijinali ile değiştirerek sorunu çözer. Yetkili servis aradığınız zaman Buzdolabı Servisi ile iletişime geçin.

Sigorta Atma Arızası

Bir buzdolabının sigorta attırmasının genel olarak birden çok nedeni vardır. Ancak sigorta sorununda en çok iki tip arıza ile karşılaşılmaktadır. Bunlardan ilki buzdolabının motoru üzerinde bulunan su kabının delinmesi ya da çatlaması sonucunda içindeki suyun “röle termik” adlı parçaya gelmesidir. Bu parça sıcaklık değişimi sonucu kontaklarını açan veya kapayan bir röle çeşididir. Röle termik isimli bu parça direk olarak üzerinden akım geçen bir parçadır. Bundan dolayı kısa devre yapar ve sigorta attırır. Bazı durumlarda role termik tekrar kullanılmaz.

Bir diğer sorun ise oldukça maliyetli ve çözümü problemli olan motor arızasıdır. Eğer buzdolabınız fişe takar takmaz sigorta atma olayı yaşanıyorsa büyük bir nedenle motor kısa devre yapmış demektir. Bilindiği üzere motor değişimi oldukça maliyetli, çok fazla işçilik isteyen bir onarım türüdür. Mesela tüp veya diğer bir ismiyle cam rezistans taşıyan buzdolaplarında bu parçaların bozulması da buzdolabının sigorta attırmasına neden olur. Eğer buzdolabınız sigorta attırıyorsa web sitemizi kullanarak Buzdolabı Servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Buzdolabı Su Arızası

Her buzdolabında su tahliyesi yapmakla görevli bir hortum vardır. Bu hortum zamanla pislik ya da atıklarla tıkanır. Belli aralıklarla yapılan bakım ve temizlik işlemleriyle bu tıkanıklıklar gözlemlenip çözüme kavuşturulmazsa buzdolabınızın performansında düşmeler kaçınılmaz olacaktır. Alt kısmından dolayı buzdolabı soğutmaz. Bunun bir diğer sebebi de motor değişimi esnasında gazın fazla verilmesi olabilir. Böyle bir sorunda çözüm sizde değildir. Motor arızası durumlarına kendiniz müdahale etmeye kalkarsanız tehlikeli durumlara mahal verebileceğiniz için herhangi bir aksiyondan kaçınmanızda fayda var. Buzdolabınızın üst kısmı soğutma yapmıyorsa web sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz buzdolabı teknik servisi size yardım edecektir. Buzdolabı alt kısmı neden soğutmaz, sorusuna cevap aramadan önce buzdolabınızın üst kapak butonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizde fayda var. Bu buton çalışmadığında sistem açık devreye girer ve buzdolabının alt tarafı soğutmamaya başlar.

En sık görülen buzdolabı arızaları arasında yer alan bu problemin bir diğer nedeni de makinenin defrost rezistansının bozulmasıdır. Zira böyle bir durumda evaporatör üzerinde meydana gelen buzun erimez. Ve böylece dolabın alt kısmında soğuk hava sirkülasyonu oluşamaz. Diğer yandan buzdolabının fan bölgesindeki hava kanallarında oluşan tıkanmalar sebebiyle de makinenin alt kısmı soğutmaz. Bu durumda buraya dolan buzlar kanalları tıkayarak hava akımının engellenmesine sebep olur. Bu engellenme nedeniyle alt tarafa soğuk hava ulaşamayacağı için soğutma işlemi de gerçekleşemeyecektir. Buzdolabınızın alt tarafı soğutmuyorsa web sitemiz üzerinden Buzdolabı Servisi iletişime geçebilirsiniz.

Karlanma Yapma Arızası 

Buzdolabının içine soğuk hava eşit bir şekilde dağılmaz. Arka duvarda karlanma ve buzlama olur. Bunu önlemek için, buzdolabının iç duvarlarıyla yiyecekler arasında dört parmak boşluk bırakılmalıdır. Buzdolabı içine sıcak yiyecek koymamalısınız. Buzdolabının bulunduğu ortamın çok soğuk veya çok sıcak olmaması gerekir. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra kar buz eritme işlemini yapabilirsiniz. eğer ki sorunu bu şekilde çözemiyorsanız web sitemiz üzerinden buzdolabı özel servis ile iletişime geçin.