Derin Dondurucu Servisi için lütfen şehir seçin.

Derin Dondurucu Servisi

Derin Dondurucu Servisi Arayın, Hemen Geliriz! #1. Kalite Hizmet 1 Yıl Garanti En Yakın Servis %100 Güvenilir Hızlı, Hesaplı, Kaliteli Hizmet Hijyen Kurallarına Uygun Kesin Çözüm

 Derin Dondurucu Servisi

İçindekiler

Her türlü beyaz eşyaların tamirini ve teknik servisini ustalarımız yapmaktadır. Beyaz eşyalar zaman zaman arıza çıkarabildiği gibi bilmediğiniz nedenden ötürü birtakım performans düşüklüğü yaşayabilmektedir. Aynı şekilde derin dondurucu servisi ve tamiri de yapmaktayız. Bu düşüklükten ötürü teknik servis ile yani ustalarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

İletişim sırasında arıza kaydı oluşturacaksınız. Sonrasında ustamız sizinle iletişime geçecek ve arızanızı ortadan kaldırmak için çabalayacaktır. Kaliteli hizmet herkesin hakkı diyerek sizlere en uygun, en kaliteli hizmeti vermek için uğraşmaktayız. Bu bakımdan da kaliteli hizmet ile ürünleriniz daha uzun ve daha kaliteli bir şekilde sürecektir. Web sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz ustalarımız derin dondurucu hakkında size bilgi ve hizmet verecektir

Derin Dondurucu Arıza Tespiti

Derin dondurucular her geçen gün daha da yaygınlaştırılmaktadır. Yavaş yavaş her evde yerini almaya başladı da diyebiliriz. Bu bakımdan da bazen derin dondurucularda birtakım performans düşüklükleri meydana gelebilmektedir ya da arıza çıkarabilmektedir. Her türlü arızanızda bir telefon kadar uzağınızda olduğumuzu belirtmekte fayda var. Arıza durumunda ya da performans düşüklüğü gibi sorunlarınızı kısa süre içerisinde halletmekteyiz. Ustalarımız bu alanda uzun süredir çalışmakta olan profesyonel bir ekiptir. Bu bakımdan da ürünlerinize hiçbir şekilde zarar gelmeden en uygun ve en kaliteli bir şekilde eşyalarınızın arızası ortadan kaldırılacaktır. Bu bakımdan da derin dondurucu teknik servisi ile iletişime geçmeniz daha avantajlı hale gelebilir.

81 ilde hizmet vermekte olan firmamız sizlere her türlü desteği vermektedir. Eğer ki beyaz eşyalarda herhangi bir sorununuz bulunuyorsa web sitemizden ustalarımızla iletişime geçebilirsiniz. İletişim sırasında arızanın ne olduğu hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Bilgiyi verdikten kısa süre içerisinde ustamız sizinle tekrardan iletişime geçecektir. Sonrasında da arızanız derin dondurucu tamir servisi tarafından kısa süre içerisinde halledilmeye başlanacaktır. 

Derin Dondurucu Arızaları

Her beyaz eşya gibi derin dondurucuların da problemleri vardır. Sizler için bazı arızaları sıraladık:

 • Dondurmaması
 • Fazla ısınması
 • Sesli çalışması
 • Fan arızası
 • Buzlanma yapması
 • Motor çalışmaması
 • Kapağın açılmaması
 • Çalışmaması
 • Terleme yapması
 • Derecenin düşürülememesi
 • Işığın yanmaması
 • Kapağın kapanmaması
 • Fazla soğutması

Bu veya bunun gibi arızalarla karşılaştıysanız web sitemizi kullanarak ulaşacağınız derin dondurucu özel servisle bu sorunları halledebilirsiniz.

Derin Dondurucu Neden Buzlanır?

Her mevsimin kendine özgü lezzetli mi lezzetli meyveleri, sebzeleri var. Bu meyve ve sebzeleri her mevsim bol bol ve taze taze tüketilebiliyor. Fakat mevsimi geçen meyve ve sebzeler için vazgeçilmezler derin dondurucular. Günümüzde derin dondurucular mevsim sebze ve meyvelerinin yanında birçok besin maddesinin tazeliğini koruyarak, uzun süre bozulmadan muhafaza edilmesini sağlıyor.

Bildiğiniz gibi derin dondurucular televizyon gibi, bilgisayar gibi arada kapatılan araçlardan değildir ve sürekli çalışırlar. Haliyle sürekli çalışan bir ürün uzun yıllar sonra da bazı sorunlar görülebilir. Derin dondurucuda da en çok görünün sorunlardan bir tanesi de buzlanmadır. Eski tip buzdolaplarının dondurucu bölümünde gerçekleşen buzlanmayı bir çoğumuz görmüştür. Ancak yeni nesil derin dondurucuların en büyük özelliği buzlanma yapmamasıdır. Eğer derin dondurucunuz buzlanma yapıyorsa bazı sorunların habercisi olabilir.

Derin donduruculardaki buzlanmanın en sık görülme sebeplerinin başında havada bulunan nemin derin dondurucunun içinde yoğunlaşarak donmasıdır. Havanın içinde su buharı bulunur ve derin dondurucunun kapağı açıldığında, derin dondurucunun içine dolan bu hava önce sıvı haline geçer sonra da bu sıvı donarak buzlanmaya neden olur. Bu durumda yaşanılan coğrafyanın büyük önemi vardır. Nemli havaya sahip bölgelerde derin dondurucunuzun kapaklarında veya iç yüzeylerinde ince buzlanmanın görülmesi normaldir. Ancak bu buzlanma gittikçe kalınlaşıyor ve derin dondurucunuzun sıcaklığı istediğiniz sevilerde değilse bir problem var demektir.

Derin dondurucunuzun buz yapma problemlerinin bir başka sebebi ise dolap kapaklarının lastikleriyle alakalıdır. Kapak lastiği derin dondurucunuz ile havanın temasını keser. Lastiği eskimiş, yırtılmış veya zarar görmüş ise derin dondurucunuz da buzlanma gerçekleşebilir. Eskimiş dolap kapağından içeriye sızan nemli hava içeride yoğunlaştıkça sıvı hale gelir ve buzlanma gerçekleşerek buzlanma devam eder. Bu yüzden lastikte delik ve yırık bulunuyorsa hemen değiştirilmelidir. Eğer lastikte sertleşme varsa, lastiği sıcak suya batırılmış bir bezle silinmesi ya da sıcak suyun içine konması yeterli olacaktır.

Derin dondurucunuza koyacağınız besinlerin mutlaka havası alınmış ve ağızları sıkıca kapatılmış şekilde muhafaza etmeniz gerekir. Ağızı açık besinlerde buharlaşma gerçekleşeceği için, buharlaşan havanın içinde bulunan sıvı buharlaşarak buzlanmaya neden olur.

Derin Dondurucular Neden Az Soğutur?

Teknolojinin bir ürünü olan derin dondurucular da diğer tüm elektronik ürünlerde de olduğu gibi bazı küçük sorunlar yaratabiliyor. Kullanım süresinden ya da teknik bir durumdan kaynaklı olabilen arızaların tamiratı elbette mümkündür.

Derin dondurucular ısıyı -18 dereceye kadar düşürebildiği için yiyecekler çok daha uzun süre dayanabilmektedir.

Derin dondurucular neden soğutmaz?

 • Derin dondurucuların dönem dönem arıza yapmaları farklı nedenlerden kaynaklıdır. Arıza nedenlerini belirlemek en önemli unsurlardan bir tanesi.
 • Eğer derin dondurucunuz soğutmuyor ve buzlanma yapıyorsa bu arıza buzdolabındaki buz çözme ile ilgili bir arızadan olduğunun bir işaretidir.
 • Derin dondurucular sistematik olarak çalışan sisteme sahiptir. Dondurucu kısmındaki bu sorun dondurucu sisteminin tıkalı olduğunun bir göstergesi olabilir.
 • Derin dondurucu kısmındaki bu arıza kaynağı kompresörden kaynaklı olabilmektedir ve eğer kompresör bozulmuşsa derin dondurucu kısmı beklenen performansla çalışmaz ya da bazen hiç soğutmaz.
 • Derin dondurucuların soğutmamasının bir diğer nedeni ise sızdırıyor olabilmesidir. Böyle bir arıza sık karşılaşılan bir durum olmamakla birlikte derin dondurucuları devre dışı bırakmaya yeten bir arızadır.
 • Derin dondurucunuz elektrik yükünden olumsuz etkilenmiş olabilir. Bu durum evlerde sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durumun devamında ise devre elemanlarından biri kendi görevini yerine getiremez. İşte bunun sonucunda derin dondurucudaki arıza ortaya çıkmış olur.
 • Derin dondurucudaki soğutma sorunu kondanser fanından kaynaklı bir arızadan ötürü meydana gelmiş olabilir. Eğer dondurucunun bahsettiğimiz bu fanı herhangi bir durumdan ötürü çalışmıyorsa o zaman dondurucu performans düşüklüğü yaşar ve soğutamaz.
 • Eğer derin dondurucunun soğutma sorunu varsa hızlı dondurma bölümünün de mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Çünkü kimi arızalar bu bölümden kaynaklı olabilmektedir. 

Bu ya da bunun gibi arızalarla karşı karşıya kaldıysanız ya da önlem almak istiyorsanız web sitemizden derin dondurucu yetkili servisimizle iletişime geçebilirsiniz

Derin Dondurucu Terleme Yapması

Derin dondurucunuz çevresel etkiler veya tesisat kaynaklı durumlar nedeniyle doğru biçimde çalışmayı durdurabilir. Bu durumun üstesinden gelmek için bazı tesisat kontrollerinin yapılması ve ayar adımlarının takip edilmesi gerekir. Derin dondurucunuzun dış yüzeyinde terleme oluşabilir. Aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu duruma çözüm bulabilirsiniz.
Derin dondurucunuzun terleme yapmasını önlemek için size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz. Öncelikle, derin dondurucunuzun yer aldığı ortam aşırı sıcak havaya maruz kalıyorsa dış yüzeyinde terleme oluşacaktır. Bu durumda derin dondurucunuzun yerini daha düşük sıcaklıkta bir yer ile değiştirmelisiniz.
Mevsim değişikliği dönemlerinde veya derin dondurucunuz çok sıcak ve nemli bir ortamda bulunuyorsa dış yüzeyinde terleme oluşabilir. Bu durum normaldir. Derin dondurucunuzu temiz ve kuru bir bezle silin.
Derin dondurucunuz, terleme yapmasının dışında alt kısmından da su akıtıyorsa; yine alt kısımda yer alan su tahliye tapasını kontrol edin. Su tahliye tapası, derin dondurucunuzda fazla suyun biriktiği bölümdür. Makinenizi kısa süre önce fişten çektiyseniz, oluşan karlanma ve buzlanma eriyerek bu bölümde birikir. Su tahliye tapası gevşemişse alt kısımdan su akıtabilir. Web sitemizi kullanarak derin dondurucu tamir servisi ile iletişime geçebilirsiniz.