Forklift Kiralama için lütfen şehir seçin.

Forklift Kiralama

Forklift Kiralama Arayın, Hemen Geliriz! #1. Kalite Hizmet 1 Yıl Garanti En Yakın Servis %100 Güvenilir Hızlı, Hesaplı, Kaliteli Hizmet Hijyen Kurallarına Uygun Kesin Çözüm

Forklift’ler özellikle depolama hizmetleri başta olmak üzere pek çok endüstriyel alanda işe yarar. İnsan gücünün kaldıramayacağı kadar ağır yükleri birkaç hamlede kaldırır ve yüklerin zahmetsizce istenilen yere ulaşmasını sağlar. Forkliftler elektrikli ve içten yanmalı motorlar ile çalışır. Forklift kiralama ile sizde bu hizmetlerden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. 

Forklift operatörleri genellikle forklifti oturarak sürerken ayakta forklift süren forklift operatörlerini de görebilirsiniz, bu makinanın düzeneğine göre değişir. Burada asıl amaç, ağır yüklerin insan gücüyle değil forklift aracılığıyla taşınması ve emniyetli bir şekilde istiflenmesidir.

Forklift Ne İşe Yarar?

Forkliftleri daha çok sanayi alanlarında görüyoruz. Depolama, stoklama, istifleme asıl amaç. Ağır malzemeleri yüklemek, taşımak ve boşaltmak için forklift iş hayatında önemli bir göreve sahip. Yukarıda değindiğimiz gibi 40 tonu dahi bulabilen ağırlıklardan bahsediyoruz. Bir kişinin onca ağırlığı taşımasının doğa kanununa aykırı olduğu, birden hatta ondan fazla elemanın yükleme işine konsantre olması gerektiği durumu bir makinanın tek başına kotarıyor olması hem iş gücü hem zaman kazancı olarak dönüyor. Bu durumda "forklift nasıl kullanılır" şeklinde önemli bir ilgi alanı ortaya çıkarıyor. 

Bahsettiğimiz gibi sanayi alanlarında sıkça rastlıyoruz forkliftlere. Yanı sıra şantiyelerin, limanların, depoların da vazgeçilmez iş makinalarından biri. Pratikliği, hızı, kullanım kolaylığı derken insanda ister istemez sadece yük taşıma değil pek çok alanda kullanma güdüsü oluşuyor. Ancak belirtmek gerekir ki forkliftlerin toprak alanda kullanılması ve trafiğe çıkması yasak. Forklift nasıl kullanılacağını bilmediğiniz zamanlarda operatörü ile birlikte forklift kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Forklift Kiralama Hizmeti

Forklift kiralama hizmeti size sağlayacağı yarar konusunda hiç şüphesiz iş gücü kazancı ve zaman denklemi yeterli bir açıklama olacaktır. Minimum 5 ile 10 kişinin saatlerce yapacağı işi bir operatör ve Forklift dakikalar içinde tamamlayabilir. Forkliftler sadece iş yerinizi korumakla kalmaz insan sağlığı içinde büyük yarar sağlar. Ağır malzemelerin kaldırılmasında ya da indirilmesinde sevk edilmesinde kullanılan forkliftler olası kazalardan çalışanlarınızı da büyük oranda korumaktadır.

Düzenli bakımları yapıldığında ve uzman eller tarafından kontrol edildiğinde uzun süre işletmenize hizmet verebilecek bu araçlar profesyonel eğitim almış sürücüler tarafından kullanılmalıdır. Aksi taktirde oldukça tehlikeli durumların ortaya çıkmasına neden olabilecek potansiyele sahiptir.

Hız limitleri konusunda işletmelerin yapısına bağlı olarak değişiklikler uygulanabilse de araçların yüksek hızlarla ve ani manevralar ile kullanılmaması konusu dikkate alınmalıdır. Sürücü kabinleri konusunda da seçim hakkına sahip olduğunuz araçlar talebe bağlı olarak kapalı kabin ya da açık kabin olarak sunulabilmektedir. Aracın çalışacağı alan dikkate alınarak ihtiyaçlar doğrultusunda işletmenize forklift kazandırmanız sizin için büyük bir adım olacaktır. Forklift çeşitleri arasından istediklerinizi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Forklift Kiralamanın Önemi

Forkliftler kesinlikle kullanma ehliyetine sahip kişilerce usullerine uygun olarak kullanılmalıdır. Forklift ehliyeti almak gereklidir. İş yeri sahipleri eğer bu iş makinelerini kullanacaklarsa kesinlikle bu donanıma sahip personel de çalıştırmalıdır.

Bir işletmede bir yükün bölünerek 50 kişi tarafından sevkiyata hazırlanması mümkündür. Ancak bu zaman bakımdan uzun süren aynı zamanda işçilik maliyetini yükselten bir durumdur. Bir forklift belki de 50 değil 100 işçinin kaldırabileceği yükü size tek seferde kaldırıp istediğiniz noktaya alabilir. Bu sayede işin akış hızı hızlanır ve işletme daha seri üretime geçer.  Bu yüzden işletmeler mutlaka forklift kullanmalılardır.

Forklift Nasıl Kullanılır?
  • Forklift’lerin çalıştırılmadan önce bakımlarının tam olduğuna emin olunur; soğutma sistemindeki su seviyesi, motordaki yağ seviyesi, lift-tilt sistemi hidrolik deposundaki hidrolik seviyesi ve depodaki yakıt seviyesi kontrol edilir. El freninin çekili olması kontrol edilir ve vites kolu boş duruma alınır. Sonra operatör tarafından kontak anahtarı marş durumuna alınır ve ardından marşa basılır. Motor çalıştıktan bir süre sonra kontak anahtarı ve el freni bırakılır.
  • Debriyaj pedalına basılır ve vites ileri veya geri alınır. Sol ayak debriyajdayken sağ ayak ile gaz pedalına basılır. Aracın çatalı yerden kaldırılır ve sol ayak yavaş bir şekilde debriyajdan kaldırılır. Artık araç hareket etmeye başlar, normal bir araba kullanma mantığı ile aynıdır.Vites kolunu R konumuna alırsanız araç geri hareket eder. Bu arada sadece ayak pedalı olan forklift araçları da vardır ki bunların kullanımı daha da pratiktir.
  • ·Forklift makinasını durdurmak kademeli olarak gerçekleşir yani birdenbire aniden durmaz. Önce ayak, gaz pedalından çekilir ve vites kolu boşa alınır. Araç durana kadar fren pedalına yavaşça basılır. Araç tamamen durduktan sonra da el freni çekilir.
  • Forkliftler her ne kadar kullanımı kolay ve pratik olsa da sürücü kontrolünde olan makinalardır. Forklift operatörleri tarafından gerçekleşir bu yüklemeler, boşaltmalar. Taşınan malzemelerin hassas olduğunu düşünürsek forklift kullanmak da ayrı bir özen gerektirir. 10 km’den fazla hız yapılamayan bu makinalar forklift operatörlerinin kontrolünde kullanılır.