Müşteri Memnuniyeti İcon
Garantili Usta İcon
7/24 İcon

Kombi Bakım Servisi

Servis süremiz 30 dakikadırOnaylı


Güvenli

Hızlı
1.2 KM yakınınızdayız.

0 537 522 68 21

USTAYI HEMEN ARA

0 850 840 13 85

MÜŞTERİ HİZMETLERİSon 6 ayda 374 müşteriye hizmet verildi.

Kombi Bakım Servisi

Kombi bakımı çok önemli bir konudur. En dikkat edilmesi gerekli konulardan bir tanesidir. Kombilerin aylık, yıllık bakımlarının yapılması çok önemlidir. Kombiler bizlere doğal gaz sayesinde hem ısı verirken hem de sıcak su ve ocakta kullandığımız gaz ihtiyacını karşılamaktadır. Kombiler bu kadar servis yaparken ve doğal gaz ile bu yöntemi yaparken çok tehlikeli olabilmektedirler. Tehlikeli durumlardan kaçınmak için kombilerin kullanımında dikkat edilmesi gerekmektedir. Gerekli önlemler alınmadığı sürece, kombiler hayati tehlikelere yol açabilmektedir.

Doğal gaz kullanımlarının arttığı bu dönemlerde insanlar artık, doğal gazsız evlerde yaşamamaya başlamaktadır. Hem yakıt bakımından dayanıklı hem de ucuz olan doğal gaz herkesin tercihidir. Herkes evlerinde tüm odaların sıcaklığının aynı olmasını ve kış aylarında rahat etmek istemektedir. Büyük rahatlık sağlayan kombiler ayrıca tehlike de yaratmaktadır. Tehlikeli durumlarda acil olarak uygulama servisi aramak ve evi havalandırmak gerekmektedir. Hatta mümkünse ev içerisinde kalmamak dışarıda bekleyerek teknik firmanın müdahalesini beklemek gerekmektedir. Bozulmuş sarımsak kokusu benzeri bir koku aldığınızda gaz borunuzu kapatarak evi terk ediniz. Terk ettikten sonra yetkili kişileri arayarak onları beklemeye başlamanız gerekmektedir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi tamiri önemlidir. Yapılması şarttır. Bu şart olan durumlarda ise yetkili bir servis ile anlaşarak aylık veya yıllık bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. profesyonel olan firmalara yaptırılması gerekli bakımlar önemlidir. Dikkate alınması gerekmektedir. Kombiler evlerde; sıcak su, ısınma, ocak gibi ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır. Bu kadar işlevsel bir cihazın kesintisi veya arızası gibi durumlarda evlerde yaşamak zorlaşmaktadır.

Artık herkesin evinde olan kombiler, konforlu bir kullanıma sahiptir. Bu rahatlık ile beraber kolay kullanımı da olan kombilerin bakımı ve onarımı önemlidir. Kombi bakımlarınızı yaptırmadığınız sürece enerji tasarrufu söz konusu olmayacaktır. Kombiler ne kadar bakımlı olursa o kadar düzgün derecede çalışırlar. düzgün aktif kombiler ise sizlere daha az gider yaratmaktadır. iyi ve zamanlı çalışarak A++ olan kombileriniz ile elektrik ve doğal gaz faturalarında düşüşü fark edebilirsiniz.

İlk önce, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir.

Kombinin su sızdırıp sızdırmadığı denetim edilir.

Kombinin içi açılır ve içinde tozlanma olup olmadığı kontrol edilir.

Kombi içerisindeki elektrik akımları denetleme edilir.

Kombi bacası denetleme edilir.

Kombideki bulunan su temizlenir.

Genleşme tankı havası ölçülür, düşük görülür ise hava basımı uygulanır.

Ateşleme haznesinin temizliği yapılır.

Üç yollu vana sökülerek temizlenir, temizleme sonrası yeniden yerine takılır,

Gaz ayarı kontrolleri yapılır.

Mevcut arızalar ya da sonradan oluşabilecek arızalar ehil kombi bakımı ustası tarafından tespit edilir ve bu konudaki bilgiler kullanıcıya sorulur.

Kullanıcının belirlediği arızalar saptama edilerek, ustalar tarafından bakımı yapılır. ek ücrete tabi tutulabilir.

Kombi altında bulunan kalorifer filtresi sökülerek temizlenir, temizlenme sonrasında yeniden yerine takılır.

Cihaza yeniden temiz bir su doldurulur.

Cihaz sıcak su ve petek açık biçimde çalıştırılır.

Her iki kullanımda da hasar olmaması halinde kombi onarımı kalıntı bitirilmiştir.


Kombi Bakımı Ne Sıklıkla Yapılır?

Kombi bakımları uzman kişilerin belirlediği genelde yapılmaktadır. Eğer kombilerinizi yoğun şık kullanmıyorsanız, kullanıma başlamadan önce bakımını yaptırmanız şarttır. Kombi bakımlarını yaptırdığınızda sizlerin bakım maliyetlerini gidermektedirler. Kombi tamirini genellikle kombinizi taktırdığınız firmalara yaptırmanız faydalı olacaktır. Kombiler hassas aletler oldukları için ehil olmayan kişilere yaptırılmamaktadır.

İşinde uzun yıllardır deneyimli olan uzman kişileri bularak kombilerinize bakım yaptırabilirsiniz. Bu şirketler sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için çalışmaktadırlar. Kombi bakımlarını aksatmanız halinde; kombilerinizi kullanma süreniz kısalır, fazladan hesap masrafları doğurabilir. Fazladan hesap masraflarında doğal gaz ve elektrik faturalarınızda artış gözlemlenir. Bu artışların sebebi ise tamamen kombinizin iyi çalışmamasına bağlıdır. Kombi bakımlarını programlı bir şekilde yaptırdığınızda hesap masraflarınız azalarak sizlere uygun açıdan katkı sağlanır.

Bakımları yapılmamış kombiler aniden bozulabilir. Aniden bozulan kombilerin ise büyük maliyetli sorunları oluşabilir. Büyük maliyetler çıkaran kombileriniz ise artık düzensiz bir çalışma sunmaktadır. Kombilerin ani bir şekilde zarar çıkarması ise soğuk kış aylarında ısınmanızı engeller ve sıcak su ihtiyacınızı karşılayamazsınız. Karşılaştığınız sorunlar ile nasıl başa çıkacağınızı bilmeyerek sıfır bir kombi alımına kadar giden zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Sorunlarla karşılaşmadan evvel kombi bakımlarını güvenilir firmalara yaptırarak aniden oluşabilecek ve daha maliyetli oluşacak olan arızaların önüne geçmiş olursunuz.

Kombi Bakımı İle Tasarruf Edin

Bakımları yapılmış bir kombi ile çok konforlu bir biçimde tasarruf edebilirsiniz. Kombi bakımları yaptırmak için Türkiye’de mevcut en iyi firmalarla çalışabilirsiniz. Tasarruf edebilmek için ise yapmanız mecburi bazı şeyler şunlardır;

1. Kombinizi daha düşük ısıtma derecesine alabilirsiniz ve kombinin gün içerisinde daha az çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böyle yaparak hem ev tam olarak soğumamakta hem de sizler daha fazla fatura ödememektesiniz.

2. Kombiyi tamamen kapatmayın. Tamamen kapatılan kombiler ile evler soğumakta ve kombiyi tekrar açtığınızda çok daha aşırı enerji tüketerek evi ısıtmaya çalışmaktadır.

3. Sadece bölümleri açılan kombiler evi dilediğiniz sıcaklığa eriştirmek için fazla güç kullanarak, daha orantısız yakıt tüketecektir. Bu tasarrufu engelleyen bir sistemdir.

4. Evleri veya iş yerlerini kombileri kapatarak tamamen soğutmaktansa ısı ayarını düşürerek yoğun daha iyi ısınma ve daha uygun bir tüketim sağlayabilirsiniz. 

5. İzolasyonu yapılmış bir binada yaşıyorsanız ısı kaybınız yoğun çok az olacağı için faturalarınızın daha düşük gelmesi olasıdır. 

6. Camlarınızda veya pencere bölgelerinde mantolama mevcut yerlerde ısı yine kendini içeride tutarak daha az yakıt tüketimine neden olacaktır.

7. Kalorifer peteklerinin üstüne, yanına veya yakınına yoğun çokça eşya koymamak ısının oda ve ev içerisinde daha aşırı yayılmasına neden olacaktır. 

8. Peteklerin arkasında mevcut duvarlarda izolasyon yoksa ısı kaybı yine yaşanır ve tasarruf edemezsiniz.

9. Odalarınızı, evinizi ısıtırken yoğun yüksek derecelerle ısıtmaya çalışmak yerine yavaş yavaş artırarak ısıtmak daha çokça tasarruf etmenizi sağlar.

Yaz veya kış ayları girişlerinde veya çıkışlarında tamir yaptırılması çok önemlidir. Mevsim geçişlerinde yaptırılan onarım kombinizin dönem içerisinde sağlam çalışmasını sağlayacaktır. Mevsim geçişlerinde yaptırılması gereken en ciddi şey kombinin bakımıdır. onarımı yaptırılmayan kombilerde oluşabilecek gaz kaçakları veya başka hayatı tehdit eden durumlar söz konusu olabilmektedir. Böyle durumlarda yaptırılmayan bakımlar yüzünden oluşabilecek büyük arızalar meydana gelmektedir. Tasarruf etmek dilediğiniz durumlarda kombinizi daha dikkatli kullanmalı ve bakımlarını en düzgün servislere yaptırmalısınız.

Kombilerinizde oluşmuş olabilecek her çeşit sorunu daha önceden görebilmek ve büyük masraflar çıkarmasının önüne geçmek için kombi bakımlarının en az mevsimsel geçişlerde yaptırılması gerekmektedir. Uzmanların önerdikleri tamir sıklığı ise üç ayda bir şeklindedir. Siz 3 ayda bir kombi onarımı yaptırmak istemezseniz en az 6 ayda bir, yılda 2 defa olacak biçimde bakım için firmalarla irtibata geçmelisiniz.

Kombinizin bozulması gibi durumlarda 7/24 ulaşabileceğiniz şirketler bu sitede. Kombi bakım servisleri sizlere en düzgün hizmeti sunmak ve emniyetli bir ısınma gerçekleştirmeniz için servis vermektedir. Siz de evinize en yakın, yedi gün yirmi dört saat açık kombi bakım servisi ile çalışarak hem güvendiğiniz hem de bildiğiniz firmaların kombilerinize bakmasını sağlayabilirsiniz.