Şuan bu bölgede hizmet veremiyoruz

Mersin Televizyon Tamircisi

Televizyon Tamircisi Arayın, Hemen Geliriz! #1. Kalite Hizmet 1 Yıl Garanti En Yakın Servis %100 Güvenilir Hızlı, Hesaplı, Kaliteli Hizmet Hijyen Kurallarına Uygun Kesin Çözüm

Televizyon Tamircisi olarak temel amacımız uygun fiyata kaliteli hizmet sunmaktır. TV’lerde yaşanan arızalarda sorunun kaynağını araştırarak, mümkün olan en uzun süreli olabilecek çözümü üretmeye çalışıyoruz. 

Temel amacımız, tüm ürünleri en kısa sürede tamir ederek müşterilerimizin hizmetine sunmaktır. Firmamız, teknolojik faydaları yakından takip etmektedir. Yurt dışı yayınları sürekli izlemekte, arıza tespiti için gereken mekanik cihazları kullanmaktadır.

Televizyon Teknik Servisi

Evlerin vazgeçilmezi televizyonlar da bazen arıza çıkarabiliyor ya da görüntü kalitesinde sorunlar yaşanabiliyor. Böyle durumlarda profesyonel ve güvenilir bir televizyon servisine ihtiyaç duyulur. Deneyimli ve güvenilir ekibimiz ile led tv, smart tv, plazma tv, lcd tv, kurulumu ve diğer bütün televizyon marka ve modellere hizmet verilir. Televizyon teknik servis ihtiyaçları için her daim müşterilerinin yanındayız. Televizyonlarınızın arıza ya da bakım onarımı konusunda hizmet vermekteyiz. Televizyonunuz ile ilgili yaşadığınız her problem de çok hızlı çözüm sunuyoruz. Deneyimli ekibimiz ihtiyacınız olan hizmeti sizlerle buluşturuyoruz. Müşteri yetkilimiz ile iletişime geçtikten çok kısa bir süre sonra teknik servis ekibimiz geliyor ve televizyonunuzu bulunduğu yerde inceliyor. Sorunun büyüklüğüne göre evinizde tamir işlemi gerçekleşiyor. Televizyon teknik servisi olarak talimatlara uygun şekilde tamirat işlemlerini yapıyoruz. 

Gelişen televizyon teknolojisine ayak uydurmak, televizyon servisi desteği için oldukça önemli bir konudur. Değişen televizyon teknolojisine ayak uyduran tecrübeli ve profesyonel kadromuz en iyi şekilde koordine olarak hizmet vermek için her zaman hazırdır. Kendini sürekli yenileyen teknik ekibimiz müşterilerin televizyon özel servis taleplerinin ardından öncelikle arızanın tespiti için çalışma yapar. Sonrasında ise işinde deneyimleri ve profesyonel ekibimiz ile en iyi hizmeti, en kısa süre içerisinde vermek için çalışır.

Televizyon Servisi

Televizyonlar artık hemen hemen her evde bulunan, günümüzün büyük bir vaktini televizyonlarla geçirmekteyiz. Günlük hayatımız koşturma içinde geçer. Akşam eve yorgun argın dönen insanların ailesi ile hoş vakit geçirdikten sonra eşofmanlarını giyerek ilk istedikleri şey televizyonlarının karşısına geçerek dizi, film ya da haber keyfi yapmaktır. Her izleyici kitlesine hitap eden televizyonlar çoğu zaman 24 saat açık kalmakta ve bu durumda farklı farklı arızalar meydana gelebilmektedir. Farklı arıza kayıtları ile çağrı merkezimize ulaşan müşterilerimizin durumlarının aciliyetini biliyor, her müşterimize empati yaparak en acil olduğu ilkesi ile yaklaşıyor ve problemi aynı gün içinde gideriyoruz. 

Sahada bulunan personelimiz siz değerli müşterilerimizden televizyon servisi ile ilgili gelebilecek olan arıza talepleri için mobil olarak sürekli hareket halinde bulunurken, haftanın her günü mesai saatleri içerisinde çalışan çağrı merkezimiz ve uzman çalışanlarımızdan da internet sitemiz üzerinden destek alabilirsiniz. Ekiplerimize ileterek siz değerli müşterimizin sıkıntısının en kısa içinde çözümlenmesini ve en kaliteli güvenilir şekilde arızanın onarılmasını sağlıyoruz.

Televizyon Arızaları

Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlediği bu zamanda yeni teknolojilere sahip televizyonlarında, çalışma prensibi olarak birbirleriyle aynı yapıya sahiptir. Televizyon sistemi, radyo prensibine benzer. Aralarındaki belirgin fark, televizyon sisteminde resmin ses ile birlikte elektrik akımına çevrilerek taşınmasıdır.

Bu sistemin icadından günümüze kadar çok aşamalara adım atmış olan televizyonun, çalışma prensibi hep sabit kalmıştır.

 • Televizyonu kapadıktan sonra bir daha çalışmaması.
 • Işık yanmaması, ses veya görüntü olmaması.
 • Televizyonun çalışması fakat herhangi bir yayın alınmaması; sinyal yok yazısı çıkması.
 • Televizyon açılmaya çalışıldığında uzun zaman alması; öndeki kırmızı ışığın yanıp sönmesi.
 • Ekrana bir cisim çarpması sonucu ufak çatlaklar meydana gelmesi.
 • Televizyonun yarısının normal ve diğer yarısının karanlık gözükmesi.
 • Televizyon bir süre çalıştıktan sonra kapanması.
 • TV ekranının bazı yerlerinde dikey veya yatay çizgiler oluşması.
 • Bir süre çalıştıktan sonra ses gelmesi fakat ekran kararması.
 • Dış ekranında çizikler oluşması.
 • Çalışması fakat ekranda karıncalanmalar olması.
 • Aşırı ısınması TV çalışırken arkasından cızırtı sesi gelmesi.
 • Hoparlöründen normal ses ile birlikte cızırtı sesi gelmesi.
 • Televizyon ekranının çok geniş olması ve kanal logolarının gözükmemesi.
 • Televizyonun her iki yandan veya üstlerden dar göstermesi.
 • Televizyonun kendi kendine kanal değiştirmesi, ses yükseltmesi veya alçaltması, menüye girip çıkması ve kapanıp açılması.
 • Yanık kokusu gelmesi.
 • Ekrandaki yazı ve logolar yamuk olması.
 • Ekranında iki ayrı yayını üst üste binmiş olarak görülüyor.
 • Televizyonda kanal değişimi yapıldığına bir önceki kanalın logoları ekranda gözükmeye devam etmesi.
 • Yayınların ekranda donması.
 • TV ekranını ıslak bez ile silinmesinden dolayı görüntünün gitmesi veya hiç açılmaması.
 • Televizyonun prize takıldığında elektrik şartellerinin atması.
 • Tüplü televizyonlarda renkler gök kuşağı gibi olması ve renklerin karışması

Bu arızalardan herhangi bir tanesi ile karşılaştığınızda televizyon servisi ile iletişime geçiniz.

Ekran Kararma Arızası ve Tamiri

Tüm televizyon markalarında görülebilen TV ekran kararması sorunu müşteri şikayetlerinde çoğunlukla karşımıza çıkmaktadır. Bu arıza çeşidi gelişen teknolojiyle yeni piyasaya sürülen cihazlarda rastlanmaktadır. Bu tür arızalarda kesinlikle sektöründe uzman teknisyenlerle müdahale edilmelidir.

LED TV ekran kararması ve LCD  TV ekran kararması sıklıkla karşımıza çıkan TV model çeşitleri diyebiliriz. Televizyonlarınızın neden ekran kararma arızası verdiğini ve arıza durumlarında neler yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz. Tv ekranında kararma gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda yapacağınız birkaç yöntemle sorunun asıl kaynağını öğrenmiş olacağız. Televizyon Tamircisi olarak sizler için bu arızanın çözümünü sunarız.

Televizyonda hiçbir çalışma ibaresi yok

Eğer fiş takılı ve sigortada atmamışsa, muhtemelen elektrik dalgalanması sebebiyle board denilen tv besleme kartı arıza yapmıştır ve tek yolu teknik servis çağırarak tamir ettirmektir. TV’lerde marka ve modeline göre çok fazla farklı problem yaşanabilmektedir. Bunların her birini bilmemiz ve çözümlerini de genel bir anlayışla anlatabilmemiz pek mümkün görünmemektedir.

Televizyonda Ses Var Ama Görüntü Yok Sorunu

Televizyon ses var ama görüntü yok arızasıyla tv ekranında kararma var ama görüntü çok az nedeni aynı olmakla beraber zaman zaman farklılaşabilmektedir. İlk önce cihazınızın kumandasının ve uydu alıcısının kablolarını çalışıp çalışmadığını tespit ediniz. Cihazınızda power yeşil ışığı yanıyorsa ve TV  ekranında kararma varsa ,televizyonunuzun arızası doğru tespit edilmiştir. Arızanın nedeni televizyonlarınızın içerisinde bulunan LED bar ünitesinin yanmasıyla oluşmaktadır. 

İstisnai durumlarda arızanın zarar boyutu büyükse ana kart ve işlemci sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bunun nedeni aniden yükselen voltaj akımı veya yedek parçanın ömrünün tamamlamasından kaynaklanmaktadır. Doğru arıza tespiti için cihazınız atölyemizde uzman teknisyenlerimizce sökülmesi gerekmektedir. TV ses var görüntü yok arızasıyla sık sık karşılamakta ve müşterilerimizden duymaktayız. Bu arıza ile karşılaştığınızda televizyon tamir servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

TV Ekran Kararma Tamiri

TV LED tamiri ile Backlight platformu yanmışsa TV LED değişimi ile mümkündür. Bu arızanın tamiri yedek parçanın değişmesiyle mümkün olacaktır. Tv ekran kararma ve tv ses var görüntü yok sorunu varsa cihazınızın led ışıklarında veya aydınlatma platformunda arıza oluşmuştur.Tv led tamiri ve tv led değişimi yaparak cihazınız ilk günkü haline dönecektir. Tv ekran kararma ve tv ses var görüntü yok arızasına nasıl önlem alırsınız.Cihazınızı ani voltaj yükselmesine karşı korumalısınız. Televizyonlarınızı akım koruma prizi ile çalıştırırsanız.Ani elektrik akımlarından korunmuş olur ve cihazınızın kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Tv led değişim fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Tv led tamiri ve değişim fiyatları , televizyonunuzun boyutuna göre değişmektedir. Kısacası bu arıza ile karşılaştığınızda web sitemiz üzerinden televizyon tamircisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Televizyonun açmaya çalışıldığında açılması uzun zaman alıyor

Özellikle lcd televizyonlarda görülen sorunlardan bir tanesidir. Her geçen gün açılma süresi biraz daha uzaması. Bu arızanın sebeplerinin başında en sık rastladığımız şey power kontrol ünitesinin çıkış katındaki elektrolitik kondasatörlerin değer kaybetmelerinden ileri gelmesidir. Ve böyle bir durumla karşılaştığınızda size önerimiz cihazınızı daha fazla zorlamadan servisten yardım almanızdır, Eğer bu şekilde kullanmaya devam ederseniz ana karta(mainboard) zarar verme ihtimali yükselir ve arızanın giderilmesi çok daha maliyetli olabilir. Televizyon Tamircisi bu arızanın çözümünde size yardımcı olur.

Televizyon Markaları

Günümüzde en çok kullanılan televizyon markalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

SAMSUNG , LG, VESTEL , PHİLİPS , TOSHİBA , SONY , BEKO , GRUNDİG , Hİ-LEVEL , REGAL , TCL , SUNNY, ONVO , AXEN , ALTUS , DİJİTSU , NORDMENDE , SABA , SKYTECH , NEXT , PROFİLO , JVC , TECHWOOD , TELEFUNEN , BOTECH , BLAUUPUNKT , FİNLUX , WOON , SEG , TELENOVA , NOVİGOLD , DİJİ TV , NEXON , STRONG , TELEFOX , BANG , OLUFSTEN , ELTON.