Müşteri Memnuniyeti İcon
Garantili Usta İcon
7/24 İcon

Petek Temizleme

Servis süremiz 30 dakikadırOnaylı


Güvenli

Hızlı
2.1 KM yakınınızdayız.

0 537 522 68 21

USTAYI HEMEN ARA

0 850 840 13 85

MÜŞTERİ HİZMETLERİSon 7 ayda 929 müşteriye hizmet verildi.

7/24 Acil Petek Temizleme

Kış aylarında ısınmak için kullandığınız peteklerinizin içlerinde pislik birikerek, zamanla peteklerinizi kullanmanın imkansız hale geleceğini biliyor muydunuz? Petekler en çok kış aylarında kullanılmaktadır. Kombilere ve merkezi sistem kömürlü ısınma sistemlerine bağlı olan peteklerin senede, hem kullanmadan önce hem de kullandıktan sonra temizlenmesi gerekmektedir. Yılda en az 2 kere temizlenmesi gereken peteklerin bakımlarını profesyonel kişilere yaptırabilmeniz mümkün olmaktadır. Peteklerin içinde kalmış suların çıkarılması, içinde birikmiş olan pek çok pisliğin çıkarılması ve daha fazla petek temizliği için ustalarla çalışabilirsiniz.

Petek Temizlik Hizmetleri

Petek temizleme işlemleri genellikle insanlar tarafından kış aylarında yaptırılmak istenmektedir. Yaz aylarında peteklere dokunulmadığı için de genellikle kış aylarında peteklerin sorunları ile uğraşılması söz konusu olmaktadır. Peteklerin kullanım sonrasında temizlenmemesi, yaz aylarında da kullanım sonrası pisliklerin katmanlaşması, içerisine giren tozlar, korozyon oluşumlarına, pas oluşumlarına sebep olmaktadır. Peteklerin içerisindeki ve dışında pisliklerin temizlenmesi, kış aylarında peteklerinizi  çok daha rahat bir şekilde kullanabilmenizi sağlamaktadırlar. Temizliğin yapılması ile pislik katmanının kaldırılması ve iletkenliğin çoğaltılması söz konusu olmaktadır. İçerisinde dolaşan sıcak suyun çok daha etkili bir şekilde iç mekanı ısıtması için petek temizlikleri şart olmaktadır.

Peteklerin paslanmasını, korozyon oluşturmasını ve daha farklı sorunlar oluşturmasını istemediğiniz zamanlarda sizlere petek temizleme işlemlerini gerçekleştirecek kişiler ile bağlantıya geçebilirsiniz. Sizlere kaliteli bir petek temizleme hizmeti vererek, peteklerinizi daha uzun süre kullanabilmeniz ve radyatörlerinizi değiştirmenize gerek kalmadan uzun yıllar aynı doğal gaz sistemlerini kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Kalorifer sistemlerinde bazılarında doğal gaz bazılarında da kömür enerjisi kullanılmaktadır. Bu kaynaklardan herhangi birini kullanan kalorifer sistemlerine sahipseniz, peteklerinizin düzenli bir şekilde temizlenmesi şart olmaktadır. Peteklerinizi temizleyebilecek, korozyon oluşumlarını engelleyebilecek, paslanma sorunlarının önüne geçecek temizlik işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

Peteklerde Korozyon Oluşumu

Petekler kış ayları sonunda ve kış aylarının başında olmak üzere yılda en az 2 defa temizlenmesi gerekmektedir. Peteklerin temizlenme sıklığını anlaştığınız ustalara sorarak da öğrenebilmeniz mümkün olmaktadır. Peteklerinizin düzenli temizlenmemesi, kış aylarında içinde kalan sıcak suların uzun süre orada beklemesiyle katmanlaşması, radyatör metaline zarar vermesi ve paslanma yapmaya başlaması söz konusudur. İçerisindeki suların temizlenerek, yaz aylarında birikmiş tozların da yok edilmesi mümkün olmaktadır.

Petekleri temizlemek için kullanılan makineler, çubuklar ve gerekli kimyasallar ile birlikte hızlı bir şekilde temizlik işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu hizmetleri almazsanız zaman içerisinde radyatörlerinizin delinmesine kadar gidebilecek sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Radyatörler evlerde veya iş yerlerinde kullanılan, çok da ucuz olmayan ürünlerdir. Bu ürünlerin temizliğini yaptırarak, korozyon ve pasın önüne geçebilir petek metallerine zarar gelmeden birçok kışı atlatabilirsiniz.

Radyatör bağlantıları, borular, vanalar ve kombi bağlantıları gibi yerlerde de oluşan korozyonları veya paslanmaları giderebilecek kişiler ile çalışabilirsiniz. Çalışacağınız kişilerin sizlere sunacağı tüm bu hizmetleri düzenli bir şekilde alarak, arızaların önüne geçebilmeniz mümkün olmaktadır. Peteklerin ve kombiye giden bağlantı borularının içerisinde kalma suların hepsinin bekletilmeden boşaltılması gerekmektedir. Gerekli tüm su boşaltma, toz ve pisliklerin temizlenmesi gibi temizleme makineleri ve kimyasallar ile yapılan temizliklerin bu alanda profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Gerekli tüm bakım, onarım ve tamirleri yerine getirebilecek, peteklerinizi uzun süre kullanmanızı sağlayacak ve korozyon, paslanma gibi sorunları önleyebilecek temizleme işlemlerini gerçekleştirecek ustalar ile çalışabilmeniz mümkün olmaktadır. Profesyonel kimyasallar, makineler ve hızlı bir temizleme işlemi ile birlikte sizlere uygun bir hizmet verebilecek kişiler ile çalışabilirsiniz.

Petek Temizleme Yöntemleri

Peteklerin temizliğini gerçekleştirebilecek olan ustalar, radyatör, petek ve kombilerin bakımlarının tamamlanmasını sağlamaktadırlar. Petek temizleme işlemlerine geçilmeden önce kombiler veya diğer kalorifer sistemleri kapatılır, güvenlik önlemi olarak alınan bu önlem sonrasında petekleri temizlemede kullanılan makineler ile birlikte petek temizleme kimyasalları ve diğer çubuklar yardımıyla radyatörlerde temizlik işlemi başlatılır. Vanaların açılması, içerisindeki sulara ulaşarak suların boşaltılması ve daha sonrasında kimyasallar dökülerek kısa bir süre bekletilmesi ile temizliğe başlanmaktadır. Kalorifer aralıklarına giren makineler, çubuklar ve daha fazlası ile birlikte tüm aralıklar   temizlenerek hiçbir pislik kalmayana dek temizlik işlemi devam etmektedir.

Profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan bu işlemlerde eğer fazla kimyasal veya petek temizleme makinelerinin yanlış kullanımları peteklere zarar verebilir hatta delebilir ve petekler kullanılmaz hale gelebilmektedir. Sizlere sunulacak olan profesyonel bir petek temizleme hizmetinden yararlanabilmek için bu alanda oldukça profesyonel kişiler ile çalışmanız gerekmektedir. Temizlik işlemlerini hızlı ve titiz bir şekilde gerçekleştirecek olan kişiler tarafından hizmet alabilmeniz mümkün olmaktadır. Size yakın olan ustalar sayesinde hem acil durumlarınızda hem de düzenli temizlik sırasında hızlı bir hizmet alabilirsiniz. Size yakın bir konumda bulunan usta size haftanın 7 günü 24 saat hizmet sunabilmektedir.  Ustaların çalışma saatleri içerisinde dilediğiniz şekilde petek temizleme ile ilgili sorularınızı ve petek temizleme fiyatlarını öğrenebilmeniz mümkün olmaktadır. Petek temizliğinde kullanılan ilaçları ve kimyasalların hepsini ve ayrıca petek temizlik makinelerini öğrenebilirsiniz. Hizmet alacağınız ustalardan bu bilgilere ulaştıktan sonra hizmet alıp almayacağınıza karar vererek, belirlediğiniz gün ve saatte hizmet almaya başlayabilirsiniz. Ustaların sunacağı işlemler için alacakları ücretlerin hepsi değişiklik göstererek ancak petek sayılarınızı ve petek temizlik durumlarını belirttiğiniz zamanlarda bu hizmetlerin fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

Petek Temizleme Fiyatları

Peteklerin temizliğini düzenli yaptırmak istiyorsunuz ancak fiyatlar konusunda tereddütleriniz bulunuyorsa birçok ustadan teklif alabilmeniz ve en uygun fiyatlı temizleme hizmetinden yararlanabilmeniz mümkün olmaktadır. Peteklerinizin kaç tane olduğu, ne kadar zamandır temizlenmediği, peteklerin kaç metre olduğu ve daha fazla bilgiye ulaşan ustalar, bu ürünler için gerekli temizleme hizmetleri ücretlerini sizlere sunmaktadırlar. Bu kişilerin sizlere sunabileceği tüm hizmetleri yine telefon üzerinden öğrenerek, hizmetleri alıp almayacağınıza karar verebilmeniz de mümkün olmaktadır. Petek temizleme hizmetlerini gerçekleştirecek kişilerin hem hizmet bilgilerini hem de hizmet için istedikleri ücretleri öğrenerek, bu fiyatlar üzerinden pazarlık edebilirsiniz. Peteklerin durumları temizlik fiyatlarında değişikliğe sebep olduğu için ustalar ile konuşurken ayrıntılı bir petek bilgisi vermeniz gerekebilmektedir.

Periyodik bir şekilde temizleme işlemlerini gerçekleştirecek olan ustalar sayesinde petek temizleme işlemlerinizi planlamanıza gerek kalmadan, ustalar kendileri belirlenen aralıklarda gelerek, temizleme işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Bu işlemlerin gerçekleşmesi açısında gerekli tüm malzemeleri de yanında getiren ustalar, dakikalar içerisinde tüm peteklerinize temizleme hizmetini sunabilmektedirler. Peteklerin markası, eskiliği veya ne kadar aralıklarla temizlendiği oldukça önemli olarak, ustaların bu ayrıntılara göre hizmet vermesi mümkün olmaktadır. Petek temizliği sıralamasında gerekli tüm iş güvenliği önlemlerini de alan ustalar temizliğe o şekilde başlamaktadırlar. Radyatörleri temizlerken gerekli olan temizlik ürünleri ile birlikte temizlik sırasın ortamın kirlenmesini engelleyecek gerekli örtüleri de getirerek, titiz bir çalışma sunmaktadırlar. Petekler temizlenirken evinizin veya iş yerinizin kirleneceğinden korkmadan rahat bir şekilde bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Ustaların sizlere sunabileceği tüm bu hizmetleri telefon üzerinden öğrendikten sonra rahat bir şekilde alabilmeniz ve peteklerinizi uzun süreli kullanmanız mümkün olmaktadır. Petekler takıldıktan sonra uzun süreler kullanabilmek, temizleme işlemi yapılmadığı için peteklerinizi değiştirmek zorunda kalmadan sizlere garantili ve titiz bir temizlik işlemi sunacak ustalardan petek temizleme hizmeti almaya başlayabilirsiniz.