Petek Temizleme için lütfen şehir seçin.

Petek Temizleme

Petek Temizleme Arayın, Hemen Geliriz! #1. Kalite Hizmet 1 Yıl Garanti En Yakın Servis %100 Güvenilir Hızlı, Hesaplı, Kaliteli Hizmet Hijyen Kurallarına Uygun Kesin Çözüm

 Petek Temizleme

İçindekiler

Petek Temizleme ile yapılan iş; radyatör içinde dolaşan suyun pisliği ile radyatör malzemesinin oluşturduğu demir oksit yani pasın birleşerek oluşturduğu istenmeyen birikimin petek bünyesinden uzaklaştırılmasıdır. Radyatör tabanında zamanla biriken bu çamur, sıcak suyun kanallar arasında dolaşımını kısıtlayarak ısı verimini olumsuz etkiler. Oluşan bu çamur sadece ekonomik ısınmayı önlemekle de kalmaz. Tesisat yolu ile kombiye ulaşan çamur parçacıkları kombi ve vanalarda çeşitli tıkanmalara ve ciddi arızalara da yol açabilir. Bu çamurun olumsuz etkisi radyatörün her bölgesinin eşit ısınmaması ve eskiye nazaran daha az ısıtması ile anlaşılabilir. Radyatör çamuru ile tıkanmış radyatörler tam olarak ısınmadığından kombi daha fazla açılarak kullanıldığından doğalgaz faturası da yükselecektir. Üstelik bu şekil bir çözümle de istediğiniz gibi iyi ısıtma sağlayamayacaksınız!

Petek Tamiri

Alüminyum peteklerin tamir ve bakımları düzenli bir şekilde yapılması gereken işler arasındadır. Alüminyum peteklerin en sık arıza çıkardığı konu radyatörün delinmesidir. Bu delikleri kapatan ilaçlar ile petek tamiri yapılmaktadır. Ancak eğer peteğinizdeki kaçak kimyasal ilaçla kapanmayacak kadar büyükse ve yerini biliyorsanız, bunu çözmek için kaynak yaptırabilirsiniz. Sızıntıya neden olan deliğe lehim yaparak sızıntıyı kesebilirler. Ancak bu kadar uğraşmaya ve yüksek maliyete gerek yok peteğin yenisini almak daha mantıklı ancak fiyat uygunsa veya ufak bir delik petek yeni diyorsanız tamir ettirmenizi öneririz. Bazen sağlam petekler delinmiş olabiliyor böyle bir durum ile karşılaştığınızda kesinlikle peteği söküp atmayınız.

Her marka alüminyum veya panel radyatörlerin bakım ve tamir işlerini özenle yapan firmamız siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunabilmeyi hedefler. Delinen radyatörleriniz için alacağınız ilaçla fazla maliyete gerek kalmadan kolayca radyatör tamiri yapılabildiğini unutmayın. Sözü edilen ilaç küçük delikler ve bunların yarattığı sızıntıları ortadan kaldırır; ancak daha büyük delikler için mutlaka uzman petek tamiri yapılması gerekir. Firmamız petek tamiri işini son derece özenli bir şekilde yapar, yeni petek almanıza gerek kalmadan tamir işlemi ile peteklerinizi kullanmaya devam edersiniz. Firmamız bünyesinde oldukça deneyimli teknik ekibimizle hizmet veriyoruz, web sitemizden bize ulaşarak tamir hizmeti talep edebilirsiniz. Sizlere hizmet vermek için daima hazırız. Son teknoloji ekipmanlarımız ve uzman personelimiz sayesinde arızalarınızı kısa sürede gideriyoruz.

Petek Temizleme Hizmeti

Petek ve Kombi Temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri profesyonel firmaların uzman personeli tarafından yapılması gereken bakım çalışması ve temizleme işlemleridir. Kombi ve Petek temizlenmesinde kullandığımız makinelerde asitsin kimyasal temizleyiciler kullanıyoruz. Kombi ve petek temizliği için evdeki en uygun yerde kombi ve temizlik makinesini kombi tesisatına bağlamak gerekir. Böylece dışarıya atılacak Kireç ve tortuların kısa bir güzergâh ile evi kirletmesi önlenir. Bağlantı için tercih edilmesi gereken En Doğru Noktalar Kombi Altı veya Radyatör Vanaları Olmalıdır.

Kombinizin Sağlıklı Çalışması için Petek Temizlemenin Önemi;

 1. Peteklerin içinin kirli olması kombinizin öncelikle devir daim pompasının bozulma riskini artırır.
 2. Petekleriniz ısınmıyor diye kombinizi yüksek ısılarda çalıştırırsanız ve bu çözüm kombinizin ömrünü azaltmaktadır.
 3. Zamanla peteklerde bulunan kirli su kombinizin içinde tortu ve kireç oluşumuna neden olur ve ile kombinizde çeşitli arızalara sebep olur.

Petek Temizlemede Enerji Tasarrufu Nedir?

Siz kombinizi örneğin 45 derecede çalıştırırsınız. Bunun sonucunda peteklerinizin bu ısıya en yakın ısı enerjisi sağlamasını beklersiniz. Peteklerinizin içinin kirli olması, kombinizden beklediğiniz verimli çalışmayı engeller. Sonuç olarak petek temizleme ısı enerjisi tasarrufu sağlar. Kombinizin derecesine en yakın ısı enerjisini elde edersiniz. Petekleriniz temiz olması durumunda kombinizi yüksek ısılarda çalışmasını önlersiniz. Buna bağlı olarak daha az doğalgaz tüketimi sağlayarak maddi tasarruf sağlamış olursunuz.

Petek Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her cihazda olduğu gibi peteklerde de kurulum çok önemlidir:

 • Radyatörün asıldığı yerde yerden yüksekliği en az 70 mm, duvar ile arasındaki mesafe ise en az 40 mm olmalıdır. Bu durum peteğin daha verimli ısıtmasını sağlayacaktır.
 • Kalorifer petekleri pencere altlarına konmalıdır. Bu durum hava perdesi etkisi yaratacağı gibi soğuk havanın içeri girmesini bir nebze de olsa engelleyecektir.
 • Her zaman alttan geliş ve üstten dönüş şeklinde döşenmelidir.
 • Kalorifer peteğinin üst bağlantı ağzında hava almaya yarayan purjör olmalıdır.
 • Montaj edilmeden önce montaj deliklerinin duvara açacağı yerler doğru şekilde belirlenmelidir.

Sizlerde evinize petek döşetecekseniz web sitemizi kullanarak Petek Temizleme ustalarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Petek Arızaları İçin Petek Temizleme 

Birçok cihazda olduğu gibi peteklerinde arıza çeşitleri vardır. Bu arızaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Peteğin bazı bölgelerinin ısınmaması
 • Çalışmaması
 • Petekten ses çıkması
 • Peteğin altının soğuk üstünün sıcak olması

Bu sorunlardan biriyle karşılaştıysanız veya önlem almak istiyorsanız web sitemizi kullanarak Petek Temizleme ustası ile iletişime geçebilirsiniz.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

En çok sorulan sorulardan olan ‘petek temizleme kaç saat sürer?’ sorusunun cevabını en verimli şekilde petek temizleme ustalarından alabilirsiniz. Yıllar boyunca kapalı devrede sürekli devir daim yapan kalorifer ısıtma suyu, peteklerin tıkanmasına yol açar. Tıkanan peteklerde ısının kaliteli ve verimli bir şekilde yayılmasında en büyük engeldir. Bu yüzden vakit kaybetmeden petek yıkama hizmeti alınmasında fayda vardır. Tecrübeli ustaların 

Petek Temizleme işlemlerinin süresi, evde ya da iş yerinde bulunan petek sayısına göre değişiklik gösterir. Bu yüzden işlemler ortalama 45 dakika ile 1,5 saat arası sürer. Petek temizliğinde mutlaka teknolojik makineler ve faydalı kimyasal kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde kısa sürede sonuç alınarak tertemiz peteklere ve doğalgaz sistemine sahip olunması mümkündür.