Su Kaçağı Tespiti için lütfen şehir seçin.

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Arayın, Hemen Geliriz! #1. Kalite Hizmet 1 Yıl Garanti En Yakın Servis %100 Güvenilir Hızlı, Hesaplı, Kaliteli Hizmet Hijyen Kurallarına Uygun Kesin Çözüm

 Su Kaçağı Tespiti

İçindekiler

Evlerde veya işyerlerinde zamansız olarak meydana gelen su kaçaklarının bir an önce tespit edilerek tamir işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hem maddi olarak kayıplara neden olabilir hem de yapı alanlarında başta duvarlara tavanlara zarar vererek büyük tadilatlar yapılmasına neden olabilir. Ustalarımız Su Kaçağı Tespiti hizmetleri ile zamansız oluşan su kaçaklarında sizlere anında çözüm sunmaktadır. Ustalarımız su kaçağı problemlerinizi Türkiye’nin en geniş servis ağı ile gece gündüz fark etmeksizin kısa süre içerisinde tespit etmektedir. Yapılan tespit çalışması sonrasında kısa sürede onarım çalışmalarını da yaparak en uygun yöntemlerle su kaçağından kurtulmanızı sağlamaktadır.

Su tesisatlarında bazen kullanıcıların anlamadıkları bir olay olabilmektedir. Yani, su eskisi gibi gelmeyebilir ya da hiç gelmeyebilir fakat bu durumun ne kaynaklı olduğunu anlamakta güçlük çekebilirler. Bu gibi durumlarda kişiler olaya kendisi el atmamalı, tahmin ya da varsayım yapmamalıdır. Bu, tesisat probleminin daha da büyümesine ve farklı sorunları da beraberinde getirmesine yol açacaktır. Su kaçağı tespiti yapmanın en kolay yolu konu ile ilgili bilgisi olan bir tesisatçı çağırmaktır. Bu gibi durumlarda web sitemizde bulunan uzman ustalarımıza ulaşarak gerekli yardımı alabilirsiniz.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçakları çok farklı sebeplerden ötürü oluşabilmektedir. Temel olarak su kaçağı oluşumu sebepleri ise tesisat sisteminin erozyona uğraması, tesisat içinde tıkanıklık ya da benzeri sorunların oluşması, hatalı tesisat kurulumunun yapılması, deprem ya da sarsıntı gibi nedenler olabilmektedir. Hangi nedenden kaynaklanırsa kaynaklasın, su kaçağının tamir edilmesi oldukça öncelikli bir konudur. Fakat sürecin asıl zorlu kısmı su kaçağının yerinin doğru tespit edilmesidir. Çünkü su kaçağına sebep olan tesisatın büyük bir kısmının binanın içinde yani yapı elemanlarına bağlantılı olduğu düşünüldüğünde, çıplak göz ile su kaçağını bulabilmek olanaklı değildir.

Su kaçağı tespitinin yapılması oldukça önemlidir. Çünkü su kaçakları binaya zarar verebildikleri gibi aynı zamanda faturanın da yüksek olmasına neden olmaktadır. Ancak su kaçağı tespiti yapmak oldukça meşakkatli ve uğraştırıcı bir süreç olabilmektedir. Su kaçağının olduğu bölgenin doğru şekilde tespit edilmesi maddi zararların engellenmesi açısından önem taşımaktadır. Geleneksel yöntemlerin kullanılması dahilinde su kaçağının tespit edilmesi çok zor olduğu için alanında uzman ustalarımız Su Kaçağı Tespiti yapmak çok kolay hale gelmektedir. Hızlı, ekonomik ve etkili çözümler elde edebilirsiniz.

Su Kaçağı Belirtileri 

Bir sabah kalktığınızda posta kutusunda bulduğunuz su faturasının oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz. Kaçak dolayısıyla su faturası azar azar yükselse de farkına varmamış olabilirsiniz. Oysa ki aşağıda bulunan su kaçak belirtilerine dikkat edin. Ayrıca boş yere kabarık fatura ödemek zorunda kalmazsınız.

 • Fayans derz boşluklarında sararma
 • Duvarlarda kabarma
 • Musluklar kapalı iken su saatinin dönmesi
 • Eve yüksek gelen fatura
 • Kombi ateşleme yaparak suyu ısıtması
 • Kombi su bar göstergesinin sürekli düşmesi
 • Vanalar kapalı olduğu halde su saati dönüyorsa,
 • Duvar kaplamasında(sıvalarda) dökülme ve çatlamalar oluşuyorsa,
 • Konut içerisinde rutubet kokusu kendini gösteriyorsa,
 • Gelmesi gerekenin üstünde bir su faturasıyla karşılaşıyorsanız,
 • Parkelerde kabarma gözlemleniyorsa,
 • Kombinin su barında düşüş meydana geliyorsa,

Bu sorunlarla karşılaştığınız zaman alanında profesyonel ve güvenilir Su Kaçağı Tespiti ustalarımıza web sitemiz üzerinden tek tıkla ulaşarak sorunuzu kısa sürede çözebilirsiniz

Su Kaçağı Ustalarının Verdiği Hizmetler

 • Tıkanıklık Açma
 • Kamera İle Su Kaçağı Tespiti
 • Kanal Açma
 • Logar Tıkanıklığı Açma
 • Petek Temizliği
 • Kombi Tesisatı
 • Radyatör Tesisatı
 • Duşa kabin Tesisatı
 • Su Deposu Hizmetleri
 • Atık Su Hizmetleri
 • Klozet Tesisatı
 • Tıkanıklık Giderme
 • Mutfak Lavabo Robot ile Açma

Bu hizmetler için Su Kaçağı Tespiti ile iletişime geçin.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 

Günümüzde en büyük sorunlardan biri olan su kaçağı tespiti su kaçağı konusunda sorun yaşayanları yakından ilgilendirmektedir. Teknolojik gelişmelerin öncesinde uygulanan ve halen uygulanmaya devam eden eski metotları tarihe karıştırdık. Tesisatlar içerisinde ortaya çıkan ve nereden geldiği bilinmeyen kaçak için son derece gelişmiş cihazlar mevcut. Birkaç yöntemin uygulanabildiği kaçak bulma yöntemleri arasındaki en önemli ortak özellik tamamının kaçak bulunan bölgeyi doğru tespit edebilmesidir. Oldukça maliyetli olan teknik ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen işlemler tesisat kaçaklarına karşı duyulan önemi ve gerekliliği ortaya çıkarmaktadır.

Su kaçağı bulma işlemi birbirini takip eden birkaç işlemden sonra gerçekleşmektedir. Genelde su kaçakları çok sinsi olabilmektedir. Bunun anlamı tesisat üzerinde sızıntı yapan suyun yüzeye çıktığı nokta kaçak ile aynı yeri ifade etmemesidir. Tecrübelerimize göre birçok kaçak kendini gösterdiği noktada yer almamaktadır. Çoğu sızıntı duvar ya da yer kaplamalarının içinde bulduğu çatlaklardan yol bularak ilerler. Kimi sızıntılar ile görüldükleri yer arasında çok büyük farklar da olabilmektedir. Bu nedenle kazıp hata yapılma olasılığı her zaman yüksektir. Su kaçağı bulma konusu son derece hassastır. Web sitemizde bulunan ustalarımız son derece yüksek hassasiyete sahip termal cihazlar kullanarak sızıntıyı bulmaktadır. Termal görüntüleme ve bulma cihazları ısıya dayalı olarak görüntüleme yaptığından net olarak kaçağın yerin bulabilmektedir.

Su Kaçağı Genellikle Şu Yöntemlerle Tespit Edilir 

 • Binada yaşayanlar için pek hoş olmayan bir yöntem olan tahmin yürüterek kırma işlemine başlamak
 • Özellikle sıcak su kaçaklarını bulmak için termal kamera kullanmak
 • Boru kamerası ile hassas tespit yaptırmak
 • Su borusuna gönderilen gazı izleyerek sızıntıyı bulmak
 • Boyalı su ile pratik olarak kaçağı bulmak
 • Akustik cihazlarla hassas dinleme yaparak kaçağı tespit etme
 • Nemli bölgeleri araştırmak
Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti ve onarım hizmetinde öncü olan firmamız, kaliteli ve garantili hizmetin adresidir. Şebekelerden gelen temiz su, tesisatlar da ve gider borularında görülmesi muhtemel olan sızıntılar karşısında artık sizler de herhangi bir sıkıntı yaşamadan sorununuzu gidermek istiyorsanız, Kamera ile su kaçağı tespiti hizmetimizle garantili ve kaliteli işlemlerimizden yararlanabilirsiniz.

Profesyonel olarak geçmişten günümüze yaşadığımız, yüzde yüz firma garantili işlemleri sizlere sunabilmemizi sağlayan en önemli unsur ise bu sektörde uzun süredir hizmet sunmamızdır. Kırmadan su kaçağı bulma hizmeti için gerekli tüm cihazlara sahip olan ustalarımızla irtibat numaralarından iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

İzolasyon Kaçağı

İzolasyon Kaçağı; derz boşlukları ve betonun zayıflığından kaynaklanan su kaçağıdır. Sorunun çözümlenebilmesi adına işinde uzman olan su tesisatçısı ile görüşülün. Konunun çözümü ile alakalı yardım istenmesi gereklidir. Firmamız duvarları kırıp dökmeden ve yapınıza hiçbir şekilde zarar vermeden su kaçağı sızıntının nereden kaynaklandığını hızlı ve kolay bir şekilde tespit eder. Sahip olduğumuz tespit cihazlarımızın kameralı sistemi sayesinde su sızıntısının yerini doğrudan görebilme şansına sahibiz. Bu durum sizi hem maliyetten hem de zamandan tasarruf ettirir.

Pis Su Gideri Kaçakları

Pis Su Gideri Kaçakları; kullanım suyundan kaynaklı bir kaçak çeşididir. Su kaçakları her zaman temiz su borularında olmayacağı gibi; banyo, tuvalet ve mutfak gibi gider borularında da olabilir. Kısacası atıklar; pis su borusunda kaçak ve sızıntı yapar. Temiz su borusu kaçakları ile pis su gideri kaçaklarını birbirinden ayırmak kolaydır. Çünkü pis su gideri kaçakları çok daha rahatsız edici durumlara sebep olabilir.

Firmamız tarafından yapılan bütün işlemler garantimiz altındadır. Yeri tespit edilen su kaçağı veya su sızıntısının olduğu nokta, tesisat ekibimizde bulunan pimaş içi gösteren kamera sistemimiz sayesinde pis su kaçaklarınızı, temiz su borusu kaçaklarınızı ve izolasyon kaçaklarınızı tespit edilerek, çözüme kavuşturulmaktadır. Kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti konusunda nokta atışı yaparak, hiçbir yere zarar vermeden işlem gerçekleştirilmektedir.